Збереження українських традицій

30 лист. 2023
Як би не змінювався світ, куди б не закинула тебе доля, завжди зберігай у серці ті духовні скарби, які дісталися тобі у спадок від попередніх поколінь»

Як би не змінювався світ, куди б не  закинула тебе доля, завжди зберігай у серці ті духовні скарби, які дісталися тобі у спадок від попередніх поколінь».  А. Сокіл.

Світ українських традицій  нескінченно багатий. Століттями складалася гармонійна система обрядів та вірувань, які на сучасному історичному етапі знов набувають  популярності. Процес виховання дітей повинен завжди йти в ногу з життям, змінюватись у відповідності до життя, використовувати форми й методи найбільш придатні з точки зору сьогодення. Розбудова незалежної держави Україна потребує формування у підростаючого покоління національної свідомості, любові до своєї Вітчизни, до рідної мови, до свого народу, його традицій, історії та культури. Важливим елементом всього цього є співпраця батьків та педагогів. На базі КЗДО №1 «Берізка» ми забезпечуємо можливість всім нашим дітям та їхнім батькам більш глибоко пізнати українську культуру, надбання українського народу; виховуємо національну гідність, свідомість, почуття приналежності до свого народу. Ці знання наші педагоги закладають у свідомість дітей з самого раннього віку, звісно, не без допомоги батьків. Виховання дітей на традиціях народу вирішує відразу декілька освітніх проблем:

- виховання патріотизму, любові до рідного краю;

- естетичне та моральне виховання дітей;

- творення й самотворення особистості;

- формування громадянської свідомості.

Саме  заклад дошкільної освіти є запорукою формування справжнього, національно-свідомого українця. І тому ми обрали саме таку тему ”Збереження традіцій українського народу. Розвиток самосвідомості в сучасних реаліях” для обговорення на засіданні  круглого столу для батьків та педагогів нашого закладу КЗДО №1 “ Берізка”, що проходив в дистанційному режимі. Разом з батьками педагоги закладу розглядали звичаї, обряди, свята, що дісталися нам у спадщину від дідів- прадідів, вирішували питання вікторини.  Визначили, як українські мова, культура, звичаї, що є  надбанням наших пращурів,  впливають на розвиток самосвідомості  людей в  умовах сьогодення та  плекають любов  до нашої країни - України, виховуючи патріотів  своєї Батьківщини!