День Гідності і Свободи

21 лист. 2023
На відзначення в Україні «Дня Гідності і Свободи» в КЗДО № 1«Берізка» управління освіти Рубіжанської міської ради Луганської області було проведено тематичне заняття патріотичного спрямування для дітей «Я маленький українець і пишаюсь цим». Метою заходу є вшанування патріотизму і мужності громадян, прав і свобод людини, національних інтересів України; прищеплювати любов до Батьківщини, розвивати бажання стати гідними громадянами України.

Україно! Ти - моя молитва, ти моя розпуко вікова,

Гримотить над світом люта битва

За твоє життя, твої права.

Україно! Ти для мене диво! І нехай пливе за роком рік,

Буду, ненько, горда і вродлива

З тебе дивуватися повік.

21 листопада  Україна відзначає День Гідності та Свободи, це свято встановлено на честь  двох знаменних для новітньої історії незалежної України подій: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

На відзначення в Україні «Дня Гідності і Свободи» в КЗДО № 1«Берізка» управління освіти Рубіжанської міської ради Луганської області  було проведено тематичне заняття  патріотичного спрямування для дітей  «Я маленький українець і пишаюсь цим». Метою заходу є вшанування патріотизму і мужності громадян, прав і свобод людини, національних інтересів України; прищеплювати любов до Батьківщини, розвивати бажання стати гідними громадянами України. Педагоги приділили увагу проблемі формування моральних почуттів з усвідомлення єдності України та найголовнішої людської радості – жити серед людей. Вчили дітей бачити і відчувати, розуміти і переживати всім серцем, шанобливо ставитися до оточуючих та спільних цінностей українського народу. Патріотичні почуття дітей дошкільного віку засновуються на їх інтересі до найближчого оточення (сім’ї, батьківського дому, рідного міста, села), яке вони бачать щодня, вважають своїм, рідним, нерозривно пов’язаним з ними. Важливе значення для виховання патріотичних почуттів у дошкільників має приклад дорослих,  так  вони значно раніше переймають певне емоційно-позитивне ставлення, ніж починають засвоювати знання.   Без любові до Батьківщини, готовності примножувати її багатства, оберігати честь і славу, а за необхідності — віддати життя за її свободу і незалежність, людина не може бути громадянином.