Дослідницько-експериментальна робота в КЗДО №1

18 січ. 2024
Експериментально- дослідницька діяльність в ЗДО. Як цікаво це зробити, щоб було цікаво дітям? Як це зробити, коли педагог працює з дітьми онлайн? Це як перше святкове, відкрите заняття. Де діти стають з першого заняття майбутніми вченими, науковцями. Проводять перші свої досліди, вчаться чути один одного та бути кмітливими та уважними. Експериментально-дослідницька діяльність допомагає задовольнити природну допитливість дошкільників, розвиває пізнавальну активність, спостережливість, сприяє всебічному розвитку дитини: формується система знань про природу, екологію, соціальні явища, взаємозв’язки між явищами та об’єктами, що сприяє позитивному ставленні до природи.

Експериментально- дослідницька діяльність в ЗДО. Як цікаво це зробити, щоб було цікаво дітям? Як це зробити, коли педагог працює з дітьми онлайн? Це як перше святкове, відкрите заняття. Де діти стають з першого заняття майбутніми вченими, науковцями. Проводять перші свої досліди, вчаться чути один одного та бути кмітливими та уважними.  Експериментально-дослідницька діяльність  допомагає задовольнити природну допитливість дошкільників, розвиває пізнавальну активність, спостережливість, сприяє всебічному розвитку дитини: формується система знань про природу, екологію, соціальні явища, взаємозв’язки між явищами та об’єктами, що сприяє позитивному ставленні до природи.

Здійснюючи дослідницьку роботу по ознайомленню дітей різного дошкільного віку  з властивостями льоду, педагог КЗДО №1 Семелюк Н.О. провела цікаве заняття «Властивості льоду», метою якого було дати дітям початкові знання про лід, його  властивості, що дало поштовх маленьким дослідникам до самостійних роздумів, міркувань, висловлювань, адже так важливо, щоб діти не втрачали цікавість до оточуючого середовища, а дорослим потрібно вчасно підтримати їх бажання досліджувати все і скрізь. Для дитини досліди – це маленькі фокуси, які доступні для дитячого розуміння.

Діти досліджували сніг, який він за кольором, на дотик, в якій воді швидше тане, у холодній чи теплій. Разом з батьками размальовували лід фарбами.

Діти роблять різні припущення: одні більш точні та конкретні, другі помилкові, інші недостатньо точні. Припущення, висловленні дітьми, часто бувають суперечливі. Вихователь пропонує перевірити – яке правильне.

Bихователь не повинен поспішати робити висновки сам. Необхідно вислуховувати всі висловлювання дітей, задавати додаткові питання, які можуть дати направлення думці.

Таким чином, формування у дітей екологічної свідомості – одне з найважливіших завдань сьогодення.