Маленькі дослідники космосу

15 квіт. 2024
"Є у Космосі зорі великі й малі, Є холодні й гарячі планети. Я - людина! Живу на казковій Землі І пізнати всі мрію секрети" Саме такими словами розпочалася тривала онлайн-подорож вихователя Семелюк Н.О. та малюків КЗДО №1 «Берізка» Рубіжанської міської ради Луганської області, під час якої діти отримували знання про елементарні уявлення щодо рідної планети та її супутника Місяця, про Сонце і його роль для планети Земля; вчилися відчувати себе частинкою величного Всесвіту, бачити в ньому красу і гармонію; розширили та уточнили уявлення про планети, що існують за межами планети Земля, знання про видимі в темну пору доби космічні тіла.

Космос — найбільш обговорювана і, разом з цим, найзагадковіша тема на всій планеті Земля. З одного боку людство багато дізналося про нього, з іншого — ми знаємо мізерний відсоток від того, що насправді відбувається у Всесвіті...

Людина — невід’ємна частина природи, Всесвіту, яка завжди прагнула пізнати незвідане. Космос — такий близький і водночас далекий — завжди вабив людей. Що там, на зірках? Наскільки вони далеко? Які за розміром? Як впливають на наше життя? Чи видно з зірок Землю? Яка Земля з космосу.

Люди вивчають, досліджують космос, прагнуть дізнатися про нього якомога більше нового, невідомого.  Космос приховує в собі безліч таємниць. І не одразу люди зрозуміли: космос не можна підкорити, його можна тільки намагатися якомога глибше пізнати, щоб використовувати ці знання на благо  людей, природи.

Є у Космосі зорі великі й малі,

Є холодні й гарячі планети.

Я - людина! Живу на казковій Землі

І пізнати всі мрію секрети

Саме такими словами розпочалася тривала онлайн-подорож вихователя Семелюк Н.О. та малюків КЗДО №1 «Берізка» Рубіжанської міської ради Луганської області, під час якої діти отримували  знання  про елементарні  уявлення  щодо рідної планети та її супутника Місяця, про Сонце і його роль для планети Земля; вчилися відчувати себе частинкою величного Всесвіту, бачити в ньому красу і гармонію; розширили та уточнили уявлення про планети, що існують за межами планети Земля, знання про видимі в темну пору доби космічні тіла.

Педагог розкрив  загальні особливості інших планет Сонячної системи, дав дітям знання, що люди досліджують планети, вивчають космос через телескопи, з супутників, космічних кораблів та станцій. Під час проведення «космічної» вікторини, дидактичної гри «Підготовка космонавтів» Наталія Олександрівна поглиблювала інтерес дітей до роботи космонавтів. Ну і яка ж подорож без цікавих дослідів? Разом з вихователем, за допомогою батьків, наші діти створювали веселку. Не у всіх все вийшло з першого разу, але головне, що у дітей була щира зацікавленість дослідницьким процесом, емоційний відгук і намагання отримати бажаний результат.

Все це  сприяє розвитку розповідного мовлення дітей, вміння чітко формулювати і висловлювати свої думки; розширюється словниковий запас «космічними» термінами;  формується свідоме ставлення дітей до збереження природи, екологічного світогляду, емоційно-ціннісному сприйняттю та ставленню до навколишнього світу; виховується  відчуття прекрасного.