Правове виховання дошкільнят

19 груд. 2023
Правове виховання дитини розпочинається з сім’ї, з усвідомлення нею своїх прав та обов’язків щодо членів родини, сімейних традіцій та цінностей українського народу.

Права  дитини закріплені Конвенцією про права дитини,  що проголошені  Генеральною Асамблеєю ООН 20.02.1989 р.

Формування морально-правової  культури у дітей багато в чому залежить  від загальної соціально - правової культури педагогів  та батьків, а також ефективності засобів та методів первинної правової освіти. Правове виховання дитини розпочинається з сім’ї, з усвідомлення  нею своїх прав та обов’язків щодо членів родини, сімейних традіцій та цінностей українського народу. Так в нашому дошкільному закладі” Берізка” пройшов тиждень правової  освіти ” Знай права свої, малюк”. Основними завданнями  проведення цього тематичного заходу були:

-Формування  правової компетентності дошкільнят.

-Педагогічна та правова освіта  педагогів та батьків.

Насамперед було проведено анкетування нашого колективу на тему ” Особливості правової освіти дошкільнят”, проведені консультації:    “ Правове виховання дошкільнят під час війни”, та “Правові аспекти виховання особистості”.

Діти були залучені до різних форм роботи:  цікавих занять, які провели Н.Семелюк, І. Фістік; разом з музичним керівником  О.Самаровою, вихователем Н.Олєйник брали участь  у різних постановах; з практичним психологом М.Тавадяном моделювали ситуаціі та їх розв’язували.  Узагальнили знання з таких розділів правового виховання, як:

•        “ Право на життя”.

•        “ Право на родину”.

•        “ Право на ім’я”

•        “Право на корисне харчування”

•        “ Право на медицину”.

•        “ Право на  освіту”.

•        “ Право на відпочинок”

• “Право на захист від фізичного та психологічного насилля”.