Розвиток елементарних математичних уявлень у дітей дошкільного віку

9 січ. 2024
Заняття з ЕМУ надають дітям розуміння матеріального світу з точки зору кількісті та форми, де вони вчаться міркувати, встановлювати зв’язок між уявленнями та логично мислит

На сьогодні у нас дещо  розширене розуміння - що таке елементарні математичні уявлення, та із чого складається успішне та цікаве заняття для дошкільнят. Заняття з ЕМУ надають  дітям розуміння матеріального світу з точки зору кількісті  та форми, де вони вчаться міркувати, встановлювати зв’язок між уявленнями  та логично мислити. Дітям здебільшого легко дається розв’язування задач на додавання і віднімання, проте їм важче визначати склад числа. Дещо важко розмежовувати множину на дві частини. Термін “суміжні числа” доводиться замінювати терміном “числа-сусіди”. Із задоволенням малюки розкладають предмети у порядку зростання і спадання за висотою, довжиною. Дошкільники добре засвоюють матеріал про геометричні фігури, вміють застосовувати набуті знання на практиці, тобто знайти у побуті предмет відповідної форми (круглої, прямокутної тощо). Вони активно шукають відмінне і подібне у геометричних фігурах, групують їх. Важчим є завдання назвати просторові геометричні форми: куля, циліндр тощо.

Вихователь КЗДО №1 Ірина Фістік у процесі підготовки до занять з ЕМУ  використовує свій досвід, досвід  колег; різноманітні посібники, іграшки, конструктор. Сама розробляє інтегровані та комбіновані заняття.  Здебільш матеріал дітям для занять надається  у вигляді презентації.

Для кожного заняття добирається окрема тема,  сюжетні герої, створюється необхідна презентація.  Окрему увагу вихователь приділяє логічному мисленню малюків. Вона вчить їх  розв’язувати математичні приклади, математичні нерівності та вирішувати задачі, використовуючи  дидактичні ігри, ігри та завдання для розвитку логіки, пам’яті, уваги. Під час заняття слідкує за тим, щоб кожна дитина  відповідала, або допомагала іншій дитині. На своїх заняттях вихователь змінює вид діяльності дошкільнят, де поряд з вирішенням освітніх завдань чергуються  гімнастика для очей, викладання фігур з математичних паличок або конструктора, проведення фізкультурної руханки, а на останок заняття підведення підсумку та жвавий танок.