Навчання грамоті в КЗДО №1

10 квіт. 2024
Сучасний ритм життя призводить до зростання вимог щодо підготовки дітей дошкільного віку до шкільного навчання. Сучасна початкова школа вимагає від майбутніх першокласників розвиненого фонематичного слуху, уміння здійснювати звуковий та складовий аналіз слів, речень; знати букви та читати нескладні слова. Заняття з грамоти педагоги будують так, щоб діти включались в активну пізнавальну діяльність, самостійно розв’язували поставлені перед ними завдання. Для цього педагоги КЗДО №1 використовують проблемні ситуації з розв’язанням мовних логічних завдань, дидактичні вправи та ігри

Сучасний ритм життя призводить до зростання вимог щодо підготовки дітей дошкільного віку до шкільного навчання. Сучасна початкова школа вимагає від майбутніх першокласників розвиненого фонематичного слуху, уміння здійснювати звуковий та складовий аналіз слів, речень; знати букви та читати нескладні слова. Заняття з грамоти педагоги будують так, щоб діти включались в активну пізнавальну діяльність, самостійно розв’язували поставлені перед ними завдання. Для цього педагоги  КЗДО №1 використовують проблемні ситуації з розв’язанням мовних логічних завдань, дидактичні вправи та ігри. На заняттях по грамоті і розвитку мовлення педагоги разом з дітьми грають в ігри та виконують вправи, у яких потрібно:

• користуватися поняттям «звук», «слово», «наголос», «речення»;
  • робити звуковий аналіз слів;
  • складати звукові та складові схеми;
  • шукати і називати звуки, букви.

Наші діти із задоволенням слухають вірші, співають пісні, відгадують загадки, милуються справжніми витворами живопису, та дуже часто задають питання: « А як? ; а чому? а чи зможу я?».

Не секрет, що в даний час все більше дітей мають мовні проблеми.  Чому ж не поєднати бажання дітей спробувати самому щось придумати та зробити з допомогою дорослих власними руками?  А також навчитися правильно і грамотно говорити, вміти висловлювати свою думку. Заняття по грамоті та ознайомлення з навколишнім середовищем педагог вирішила поєднувати з ліпленням, аплікацією, малюванням у різних техніках. І тому на наших заняттях  буква «А» може перетворюватись у веселу акулу, а вірш можна намалювати тощо.

Навчання  дітей також має і виховний характер. Для реалізації цієї мети вихователі закладу використовують тексти для аналізу (розповіді, оповідання, казки, вірші, скоромовки), які є змістовними, високохудожніми, сприяють формуванню життєвої компетентності дітей.

Своєчасне і повноцінне формування мови в дошкільному дитинстві є основною умовою нормального розвитку і в подальшому успішному навчанню дітей у школі.