Cемінар - тренінг для педагогів «Розвиток емоційного інтелекту, як передумова розвитку особистості дошкільника»

24 квіт. 2024
Розвиваючи свій емоційний інтелект, ми стаємо більш уважними до себе, своїх відчуттів, бажань і потреб; водночас, це дозволяє нам краще розуміти інших людей, відчувати їхні потреби, мотиви, поведінку. Говорячи про гармонійний розвиток та виховання сучасної дитини дошкільного віку, як психологічно здорової особистості, варто звертати увагу не тільки на пізнавальну сферу, а й на емоційний розвиток дитини. Саме тому практичним психологом КЗДО №1 «Берізка» Рубіжанської міської ради Луганської області Тавадяном М.Р. було проведено семінар - тренінг для педагогів «Розвиток емоційного інтелекту, як передумова розвитку особистості дошкільника»

Емоційний інтелект - це здатність розуміти, усвідомлювати і керувати власними емоціями, своєю мотивацією, думками і поведінкою, регулювати свій емоційний стан, а також  вміння керувати емоційним станом інших людей, помічати їх актуальні потреби, співпереживати і розвивати їх сильні сторони. Розвиваючи свій емоційний інтелект, ми стаємо більш уважними до себе, своїх відчуттів, бажань і потреб; водночас, це дозволяє нам краще розуміти інших людей, відчувати їхні потреби, мотиви, поведінку. Говорячи про гармонійний розвиток та виховання  сучасної дитини дошкільного віку, як психологічно  здорової особистості, варто звертати увагу не тільки  на пізнавальну сферу, а й на емоційний розвиток  дитини. Саме тому практичним психологом КЗДО №1 «Берізка» Рубіжанської міської ради Луганської області  Тавадяном М.Р. було проведено семінар - тренінг для педагогів «Розвиток емоційного інтелекту, як передумова розвитку особистості дошкільника».  Метою семінару-тренінгу  було :

• підвищення рівня знань педагогів  про емоційний інтелект;
  •  розгляд найбільш важливих питань розвитку емоційного інтелекту для впровадження отриманих знань, вмінь та навичок для подальшої роботи з дітьми.

Під час проведення  семінару-тренінгу  були  розглянуті наступні питання:

• використання емоції  у розумовій діяльності , як здатність людини бачити світ під різним кутом і більш ефективно вирішувати проблеми;
  •  розуміння емоцій та керування ними;
  • чим відрізняються люди з високим та низькім рівнем розвитку емоційного          інтелекту.                                                                                                                   Розглянуті та апробовані   вправи для дітей дошкільного віку, які сприяють розвитку емоційного інтелекту та емоційного розвитку дитини  такі як: «Емоції в картинах»,    «Я здивуюся, якщо...»,  «Відгадай емоцію»,   «Читаємо емоції з картинки» тощо.  Під час проведення семінару-тренінгу його учасники приймали активну участь у практичній діяльності  та  ділилися власним досвідом розвитку емоційної сфери та емоційного інтелекту  дитини у своїй педагогічній діяльності. Педагоги отримали  новий досвід, якій зможуть використовувати у роботі з дітьми  під час проведення занять, формувати в них психологічно здорову особистість.