Семінар для педагогів КЗДО №1 «Виховуємо соціально компетентного громадянина у грі»

1 трав. 2024
Виховувати маленького соціально-компетентного громадянина складно, і будь-які складнощі в дошкільному віці найліпше долати у грі. Саме такій проблемі був присвячений семінар «Виховуємо соціально компетентного громадянина у грі», де педагоги КЗДО №1 ділилися своїми напрацюваннями, своїм досвідом. Гра дітей — дзеркало суспільства. Діти відображають життя суспільства в сюжеті та правилах, у взаєминах одне з одним, в ігрових діях, діалогах і репліках. У такий спосіб вони потроху усвідомлюють систему складних взаємин між людьми в суспільстві.

Семінар «Виховуємо соціально компетентного громадянина у грі»

Соціальна компетентність –це здатність  дитини виявляти особистісні якості, соціальні почуття, любов до Батьківщини; готовність до посильної участі в соціальних подіях, що відбуваються в дитячих осередках, громаді, суспільстві та спрямовані на поліпшення спільного життя. Для того щоб сформувати таку компетентність, потрібний увесь спектр педагогічних впливів і засобів. Виховувати маленького соціально-компетентного громадянина складно, і будь-які складнощі в дошкільному віці найліпше долати у грі. Саме такій проблемі був присвячений семінар «Виховуємо соціально компетентного громадянина у грі», де педагоги КЗДО №1 ділилися своїми напрацюваннями, своїм досвідом.

Гра дітей — дзеркало суспільства. Діти відображають життя суспільства в сюжеті та правилах, у взаєминах одне з одним, в ігрових діях, діалогах і репліках. У такий спосіб вони потроху усвідомлюють систему складних взаємин між людьми в суспільстві. Саме в ігровій діяльності найповніше активізується суспільне життя дітей, адже провідна роль належить їм, а не дорослим. Під час гри вони навчаються: виражати згоду та незгоду, висловлювати свою думку; оцінювати погляди інших, приймати їхні пропозиції та поважати права; контактувати, емоційно реагувати, активно діяти; вибачатися та пробачати; розробляти правила, дотримуватися їх, бути відповідальними. А також гра допомагає дітям опановувати нові соціальні ролі, ознайомлюватися з морально-етичними нормами поведінки та налагоджувати взаємодію з однолітками.

Ігрові методи навчання дозволяють вирішувати одразу декілька завдань: активне включення кожної дитини в процес засвоєння  матеріалу; (уміння слухати і чути один одного, вести діалог); підвищення пізнавальної мотивації; формування навичок успішного спілкування ; розвиток навичок самостійної  діяльності, уміння передбачати наслідки свого вибору, виховання лідерських якостей; уміння працювати  разом із іншими дітьми.